Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 2016!

IMG_1265

Ner York, Londra, Milano ve Paris moda haftaları maratonu bitti derken bizim moda haftamız Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un yedinci sezonunda marka ve tasarımcılar Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını sergiledi. Zorlu Center’da gerçekleşen dünya standartlarında bir prodüksiyon ve yepyeni etkinlik alanı ile davetlilere her zaman olduğu gibi yine heyecan verici bir Moda haftası deneyimi yaşattı.

IMG_1294de  FullSizeRenderq

Bir izleyici olarak söylemeliyim ki, dışarıdan sadece eğlenceli bir dünya gibi görünüyor olsa da, moda dünyası için muazzam bir emek ve yetenek gizliyor. Sadece bir kaçını izlediğim kadarıyla, tasarımdan, üretimine kadar moda haftası boyunca devam eden defilelerde bunu hissetmek aslında çok kolay.

Podyumda 4 gün boyunca bir çok tasarımcının kreasyonlarını izledik. Zeynep Tosun’ un defilesinde kaybolmaya yüz tutmuş güzellikteki motiflerimize, tel kırma, nakış, hapishane işi boncuk işleme gibi zahmetli ve muazzam bir işçilikle tasarımları yer aldı podyumda.

FullSizeRenderg

Moda sektöründe 15 yılı geride bırakan Mehtap Elaidi renkleri, kalıpları, gömleklerin kollarındaki ve pantolonların paçalarındaki detaylar, onları aynı tasarım çizgisiyle tamamlayan ayakkabılar ve temposu yüksek bir koreografi ile büyük alkış aldı diyebiliriz.

FullSizeRenderd

Belki de benim en cok tarzını beğendiğim modacılardandır Deniz Berdan ve yine kendine özgü stiliyle podyumdaydı. Son derece canlı, her daim renkli ve her defasında farklı bir noktaya dikkat çeken koleksiyonunun odağında bu defa şiddetin hayatımızda ne kadar normalleştiğine dair gönderme vardı.

berdan-dan-anlamli-defile-6750101  FullSizeRenderqd

 

Son olarak Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’ da ne giydim? 🙂 

Ceket: Zara

Fular: Zara

Ayakkabı: Zara

Jean: MaviJean

Triko: Topshop

Gözlük: Dior

Çanta: Beymen

Herkese iyi haftalar 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir