Yaka Trendi: Fular

a18f06d7695b7630477185e1235bea0e

http://pelorina.blogspot.com.tr/2016/10/yaka-trendi-fular.html#more

Oldukça zarif ve renkli görünümlü bir moda trendi daha hayatımıza girmiş durumda. Sokak modasında fular etkisi aldı başını gidiyor.

Bir çekmece dolusu rengarenk ipek fularları ben annemin dolabında hatırlıyorum mesela, bir çoğunuzda aşinadır bu duruma aslında ve günümüz modası yine geçmişten alıntı yaptı desek yeridir.

Aksesuarların giyim tarzına nasıl etki ettiğini daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim. Olabildiğince az renkle kombin yaptığımız kıyafetlerimizi aksesuarlarla renklendirmeyi araştırmalar sonucu öğrendik. İpek kumaştan rengarenk cıvıl cıvıl, kısa ya da uzun fularları boynunuzu tam saracak şekilde bağlayabiliriz. Özellikle basit bir tişört ve ceket kombinleriyle çok uyumlu oluyorlar. 

Boyunda görmeye alışık olduğumuz fularları ister çantanın sapına sarın isterseniz düğüm atıp sarkıtın, klasik ve büyük boydaki çantaları hareketlendirmek için oldukça farklı bir yöntem.  

Peki bu fuları nasıl kombinlemeliyiz? Genel olarak ofis stili için kalem etek ve topuklu ayakkabılarla kombinleyebileceğimiz gibi daha günlük hayatta jean pantolonlarla kombinleyerek çok hoş bir görünüm elde edebiliriz. Hatta kot tulum gibi daha da maskülen bir parça ile kombinleyerek bambaşka bir stil oluşturabiliriz.

Sizde mutlaka bir kaç model fular edinin derim 🙂 Bendekiler Zara’ dan ama Beşiktaş Sosyete Pazarına yolunuz düşerse ilk girişte ki tezgahta bir sürü model sizi karşılıyor olacak benden söylemesi.

İnstagramdan takip etmeyi (pelinkudret) ve yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Kaydet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir